طناب – سیم آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار

طناب – سیم: آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار حادثه حرکات نمایشی خودروی پژو پارس شهر اهواز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند / تابش

نایب‌رئیس فراکسیون امید در مجلس :معرفی گزینه‌های پیشنهادی جهت تصدی وزارتخانه‌های دولت دوازدهم و حضور وزرا در مجلس، مباحث زیادی را در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایجاد

مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند / تابش

تابش: مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند

عبارات مهم : ایران

نایب مدیر فراکسیون امید در مجلس :معرفی گزینه های پیشنهادی جهت تصدی وزارتخانه های دولت دوازدهم و حضور وزرا در مجلس، مباحث زیادی را در فضای سیاسی و رسانه ای ایجاد کرده هست.

به نظر می رسد پیش از ورود به عنوان صلاحیت وزرای پیشنهادی، توجه به یک توصیه مهم هست؛ توصیه ای که احتمالا به علت فاصله چهارساله از مقطع انتخابات سال ٩٢، از ذهن مردم و حتی نخبگان تا حدی دور مانده هست. انتخابات سال ٩٢ در شرایطی برگزار شد که دو نگرانی عمده پیشِ روی نیروهای سیاسی علاقه مند به کشور و مردم وجود داشت؛ نخست فضای سوءتفاهم جدی میان بخش های زیادی از جامعه با دولت و فشارهای فزاینده خارجی که نشانه آن، فروپاشی شرکت اقتصادی کشور و به زانودرآوردن کشور عزیزمان ایران بود.

مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند / تابش

دولت احمدی نژاد نیز با عملکرد پراشتباه خود، زمینه را کاملا جهت مؤثر واقع شدن طراحی های بیرونی علیه ملت کشور عزیزمان ایران فراهم کرده بود. در آن روزها، با وجود پرسشها خاص فضای سیاسی در دوران بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری، مدیر جمهور دوران اصلاحات و همه نیروهای اصلاح طلب و میانه رو، جهت برون رفت از آن شرایط به یک اجماع ملی رسیدند و دکتر حسن روحانی به عنوان نامزد اجماعی، مورد حمایت این جریانات قرار گرفت.

مردم کشور عزیزمان ایران نیز که خواهان زندگی در تراز ایرانیان و رشد و توسعه کشور عزیزمان ایران در سایه صلح و مفاهمه با دنیا هستند، از این اجماع حمایت کردند و دکتر روحانی با رأی ١٩میلیونی آنان، به جایگاه ریاست جمهوری رسید. مورد نیاز به گفتن نیست که اگر این اتفاق رخ نمی داد، استمرار فشارها و تهدیدهای خارجی و نابسامانی های داخلی و کم کردن سرمایه اجتماعی دولت، می توانست ما را به چه نقطه ای برساند. دولت یازدهم در شرایطی شروع به کار کرد که «ابر بحران» هایی مانند بی کاری و معیشت، محیط زیست، آب، آسیب های اجتماعی و… برابر دولتمردان قرار داشت.

نایب‌رئیس فراکسیون امید در مجلس :معرفی گزینه‌های پیشنهادی جهت تصدی وزارتخانه‌های دولت دوازدهم و حضور وزرا در مجلس، مباحث زیادی را در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایجاد

در حوزه سیاست خارجی نیز غلبه بر اجماع سازی علیه کشور عزیزمان ایران در قالب کشور عزیزمان ایران هراسی، عزمی جدی می طلبید. با درنظرداشتن این شرایط، حتما باید به مدیر جمهور و مردانش نمره ای پذیرفتنی داد. مردم نیز در انتخابات های بعد از آن، تلاش کردند با وجود محدودیت ها، صورت هایی را برگزینند که باور به مسیر اصلاحات و اعتدال داشته باشند.

حال اگر اصلاح طلبان و دولت دوازدهم نتوانند این مطالبات را برآورده کنند، سرنوشتی شبیه اصولگرایان در انتظار آنها است که با وجود دراختیارداشتن قوای متفاوت و سایر نهادها، نتوانستند کارنامه ای پذیرفتنی از خود برجای بگذارند. ضرورت استمرار راهی که از سال ٩٢ شروع شد، امروز بیش از آن مقطع احساس می شود و همین ضرورت بود که بزرگان جریان اصلاحات و کشور را جهت دعوت از مردم در جهت گزینش دوباره روحانی و اصلاح طلبان در انتخابات شوراها، مجاب کرد. شخصی در کشور پیدا نمی شود که منکر وجود کاستی ها در عملکرد دستگاه اجرائی باشد؛ ولی فضای عمومی کشور در مسیر درستی قرار گرفته و برنامه محوری و کار علمی، به عنوان یک ضرورت پذیرفته شده است است.

همچنین نگاه دنیا به ایران، تغییری جدی نسبت به گذشته دارد که ماحصل تلاش تیم دیپلماسی وزارت خارجه و حمایت ارکان نظام و مقام معظم رهبری از گرفتن بهانه ها از دست بدخواهان کشور عزیزمان ایران هست. حال به فصل گزینش کابینه رسیده ایم و مباحث متفاوت راجع به حمایت کردن یا حمایت نکردن مدیر جمهور دوران اصلاحات از کابینه مطرح شده است هست. مسئله اینجاست که هنگامی که ایشان از کلیت کابینه و مدیر جمهور حمایت کرده، به طریق اولی از وزرای منتسب به جریان اصلاحات هم حمایت می کند… .

مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند / تابش

چهره هایی که سال هاست پیش، حین و بعد از دولت اصلاحات، در کنار او بوده و دارای توانمندی های مدیریتی و علمی هستند و این ارتباط همچنان به خوبی ادامه دارد. این مسئله حتما باید مدنظر فراکسیون امید مجلس هم باشد تا هرگز در تله مخالفان اصلاحات بیفتند. بعضی جریانات، بی میل نیستند به دست خودِ اعضای فراکسیون امید، پروژه اصلاح طلب زدایی از دولت کلید بخورد. البته نمایندگان مردم بر اساس سوگندی که یاد کرده اند، در قبال موکلان خود مسئول هستند و هیچ کس نمی تواند مجلس را از این حق خود محروم کند؛ ولی نمایندگان حتما توجه دارند نباید از سر ناآگاهی یا خدای نکرده مطالبات شخصی، از حساسیت های مقطع فعلی جهت کمک به دولت و وزرا در جهت غلبه بر پرسشها شایان توجه مردم غفلت کنند.

این یک مطالبه عمومی از سوی مردمی است که با «امید» به مدیر جمهور و مجلس اعتماد کرده اند. می توان با ایجاد کارگروه های تخصصی و بر اساس نظرات کارشناسی، برنامه های وزرای تازه را بررسی کرد و همچنین جهت اصلاح عملکرد وزرایی که در دولت یازدهم حضور داشته اند، با آنان به تفاهم رسید.

نایب‌رئیس فراکسیون امید در مجلس :معرفی گزینه‌های پیشنهادی جهت تصدی وزارتخانه‌های دولت دوازدهم و حضور وزرا در مجلس، مباحث زیادی را در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایجاد

این هم گرایی حتما باعث هم افزایی در اجرا خواهد شد. نمایندگان با کلان نگری و درک شرایط خاص دولت و مدیر جمهور، حتما بنای همکاری و تعامل را با دولت در جهت برطرف پرسشها اساسی مردم دارند. درک درست وزرای پیشنهادی از مقتضیات امروز کشور عزیزمان ایران و جهان، باعث خواهد شد تحول در ساختار فرسوده دستگاه اجرائی و استفاده از ابزارهای دولت مدرن جهت زیاد کردن کارآمدی و توسعه روزافزون ایران، در چهار سال پیش ِرو اجرائی شود.

اخبار سیاسی – شرق/محمدرضا تابش

مخالفان دولت و اصلاحات،در جریان رای اعتماد به کابینه تله گذاری کرده اند / تابش

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | ایرانی | انتخابات | ایرانیان | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | ریاست جمهوری | انتخابات شوراها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs