طناب – سیم آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار

طناب – سیم: آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار حادثه حرکات نمایشی خودروی پژو پارس شهر اهواز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عده‌ای اصرار دارند پرسشها حل نشود / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری با اشاره به بعضی مطالبات جوانان کشور اظهار کرد: بسیاری از مطالبات جوانان نباید مسئله امروز کشورباشد و ما نمی‌دانیم که آیا علی رغم پیگیری‌ه

عده‌ای اصرار دارند پرسشها حل نشود / جهانگیری

جهانگیری: عده ای اصرار دارند پرسشها حل نشود

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهوری با اشاره به بعضی مطالبات جوانان کشور اظهار کرد: بسیاری از مطالبات جوانان نباید مسئله امروز کشورباشد و ما نمی دانیم که آیا علی رغم پیگیری ها، عده ای اصرار دارند این پرسشها حل نشود.

به گزارش ایسنا ، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهوری صبح شنبه در نشست هم اندیشی روسای مجامع شرکت های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل ها، با اشاره به وجود دو نگاه در سطح کشور راجع به ی جوانان و قرار گرفتن در سطوح متفاوت مدیریتی اظهار کرد: یک نگاه در کشور راجع به ی جوانان وجود دارد که بر اساس آن به جوانان به عنوان یک وقت بسیار استثنایی و مهم جهت کشور و توسعه آن نگاه می شود.دیدگاه دیگری نیز وجوددارد که همواره از جوانان حراص دارد و تلاش می کند که جامعه را به نوعی به جوان هراسی تشویق نماید و بگوید که اگر جوانان کنترل و محدود نشوند ممکن است به بسیاری از پرسشها آسیب هایی وارد شود.

وی تاکید کرد: ما باید در برابر نظر جوان هراسی در جامعه با طرح استدلال های نیرومند این گونه مطرح کنیم که جوانان مهمترین فرصتی هستند که در اختیار کشور قرار دارند و آنها می توانند آینده کشور عزیزمان ایران را تضمین کنند.

عده‌ای اصرار دارند پرسشها حل نشود / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری با بیان اینکه باید بپذیریم وقت حضور جوانان در جامعه دارای یک سری اقتضاعات است خاطر نشان کرد: یکی از اقتضاعات وجود نسل جوان در جامعه آن است که در آن جامعه نشاط وجود داشته باشد. جامعه ای که در آن جوان ها هستند حتما باید شاد و پر نشاط باشد. و این که دیگران فکر می کنند می توانندبا گرفتن نشاط از جامعه از این وقت استفاده نمایند در اشتباه هستند.

جهانگیری ادامه داد: وجود فضای آزاد، نقد و امن از دیگر اقتضاعات حضور جوانان در جامعه است.

معاون اول مدیر جمهوری با اشاره به بعضی مطالبات جوانان کشور اظهار کرد: بسیاری از مطالبات جوانان نباید مسئله امروز کشورباشد و ما نمی‌دانیم که آیا علی رغم پیگیری‌ه

وی در ادامه به بعضی از مطالبات مطرح شده است از سوی جوانان در این نشست اشاره کرد و گفت: جلسه امروز چنانچه اتفاقاتی به همراه نداشته باشد می تواند نمونه خوبی از شنیدن صدای جوانان و وجود فضای نقد جهت آنها باشد. جوانان باید در جلسات با مدیران به آسانی هر مطلبی را که دارند به اطلاع مسئولان برسانند و بدانند که شنیده می شوند.

معاون اول مدیر جمهوری اظهار کرد: به تعبیر امام خمینی (ره) این از نعمات الهی است که بتوانیم فرصتی را به وجود آوریم که در آن از فضای نقد استفاده کنند.

وی با تاکید بر این که مهمترین مطالبه جوانان حفظ حرمت آنها است به بعضی از مداخلات و سنگ اندازی ها در امور جوانان در جامعه اشاره و با طرح این پرسش که تاکنون تا چه میزان از این مداخلات توانسته ایم نتیجه گیری کنیم خاطر نشان کرد: نباید مداخله ای بی جا درزندگی جوانان انجام شود بلکه بایدت کاری کنیم که از ذهن جوانان آینده بهتر از امروز باشد.

عده‌ای اصرار دارند پرسشها حل نشود / جهانگیری

جهانگیری گفت: هیچ موضوعی کشور عزیزمان ایران را ترساندن نمی کند و هیچ مساله ای در داخل کشور وجود ندارد که قابل حل نباشد تمام چالش ها و دغدغه های پیش روی ملت در زمینه های متفاوت اعم از سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی با این شرط که اعتماد مردم را نسبت به آینده سرد نکنیم و آینده را در ذهن جوانان تیره و تار جلوه ندهیم قابل حل هست. نباید جوانان از آینده بهراسند بلکه باید مطمئن باشند که آینده ی بهتری پیش روی آنهاست.

جهانگیری با دعوت از جوانان ، احزاب و تشکل های متفاوت جهت برگزاری جلسات یکسان راجع به ی مباحث گوناگون و انجام گفت و گوی فیمابین اظهار کرد: زمانی بود که همه گروههای سیاسی با گرایش های متفاوت در احزاب جلساتی یکسان برگزار می کردند گرچه با پیگیری هایی که انجام می دادند . امروز نشد که جهت بزرگترها چنین جلساتی برگزار شود ولی من هنوز مایوس نشدم و اعتقاد دارم که گفت و گوی ملی میان بزرگترها و جریانات سیاسی و همچنین دولتی ها و مسئولان قوای سه گانه و مسئولان کشور راه حل بسیاری از پرسشها هست. در گذشته زمانی جوانان این کار را شروع کرده بودند الان نیز آنها باید این کار را ادامه دهند تا تبدیل به الگویی جهت دیگران شود.

معاون اول مدیر جمهوری با اشاره به بعضی مطالبات جوانان کشور اظهار کرد: بسیاری از مطالبات جوانان نباید مسئله امروز کشورباشد و ما نمی‌دانیم که آیا علی رغم پیگیری‌ه

وی با اشاره به شرایط بین المللی و بعضی بیانات مطرح شده است علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی روزهای اخیر افزود: طی دو سه روز اخیر تهدیدات زیادی علیه کشور کشور عزیزمان ایران مطرح شد و بیانات گستاخانه ای در این باره به زبان آورده شد،نفس این که راجع به کشور بزرگی مثل کشور عزیزمان ایران این گونه حرف بزنند نشان بدی از دنیای امروز هست. در این شرایط درمقابل چنین حرکت هایی حتما در داخل کشور نیازمند تفاهم باشیم و عده ای باید آغازگر این تفاهم شوند.

وی با اشاره به بعضی مطالبات مطرح شده است از سوی جوانان در این نشست تصریح کرد: بسیاری از مطالباتی که مطرح شد نباید مسئله امروز کشور باشد و ما نمی دانیم که آیا علی رغم پیگیری ها عده ای اصرار دارند که این پرسشها حل نشوند.

عده‌ای اصرار دارند پرسشها حل نشود / جهانگیری

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهوری با تاکید بر این که راه اصلاح راهی سخت هست، گفت: باید بدانیم که راه اصلاح ، عصبیت، تندخویی، بد اخلاقی و متهم کردن دیگران را نمی خواهد بلکه گاهی نیازمند مقاومت ،استقامت، صبوری است ، با رعایت این اصول اصلاح امور شدنی است.

جهانگیری با اشاره به بعضی از انتقادات نسبت به عدم حضور جوانان در بدنه مدیریتی کشور و اوج بودن سن اعضای کابینه دولت اظهار کرد: فکر نمی کنم از این که مطرح می شود مدیریت کشور باید جوان شود حتما منظور این است جوان بودن سی نفری است که دور میز دولت می نشیند باید صورت ای جوان باشند و سالخورده نباشند؛ لیکن مسئله جوانان با جوان شدن افراد دور میز دولت حل می شود.

وی ادامه داد: دولت مشمول بر مجموعه ای با بیش از 200 هزار مدیر است این در حالی است که تعداد مدیران دولت کشور عزیزمان ایران به اندازه ی تعداد کارمندان دولت ژاپن هست. در این شرایط ما اصرار داریم قول داده ایم و روی قول خود نیز هستیم که حتما جوانان با طی کردن سطوح مدیریتی در بدنه مدیریتی کشور قرار بگیرند. همچنین راجع به حضور و همکاری زنان در بدنه مدیریتی کشور نیز تصویب کرده ایم که آخر برنامه ششم توسعه 30 درصد از مدیریت کشور به زنان واگذار شود.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح مطالباتی از دولت جهت تحقق وعده های انتخاباتی مدیر جمهوری و اعضای کابینه تصریح کرد: آقای روحانی هفته قبل خیلی با قاطعیت تاکید کردند که سر وعده های خودبا مردم هستند. مطالبات به حق مردم کشور عزیزمان ایران و شرکت کنندگان در انتخابات و همچنین رای دهندگان به آقای روحانی در دستور کار دولت قرار دارد. البته این سخن به معنای آن نیست که در همه امور با موفقیت پیش رفته ایم و من به عنوان عضوی از دولت قبول دارم که نارسایی هایی داریم. ولی اگر ضعفی وجود دارد به معنای خلف وعده نیست. و ما قطعا تحقق وعده ها را پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین از جوانان خواست که از بیان مطالبات و دغدغه های خود مایوس نشوند و پیگر تحقق وعده های مسئولان باشند.

جهانگیری تاکید کرد: جوانان مطمئن باشند که پیگیری های آنها نتیجه خواهد داد و همه نظام و دولت از صدر تا ذیل به دنبال تحقق خواسته های جوانان هستند.

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ارسال لایحه ی احیای شرکت ملی جوانان به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیش از تشکیل دولت دوازدهم لایحه ی احیا وایجاد شرکت ملی جومانان را به مجلس فرستادیم ولی مجلس به دلایلی تندتر از انتظارات ما در این زمینه عمل کرد. حتی مدیر جمهوری نیز هفته قبل در جلسه یکسان دولت و مجلس به این عنوان اشاره کردند.

جهانگیری با بیان اینکه اگر اختیارات راجع به ی احیا و ایجاد شرکت ملی جوانان بر عهده دولت بود حتما تاکنون انجام شده است بود راجع به ی تشکیل شورای ملی جوانان در ریاست جمهوری اظهار کرد: در این باره تصمیمی که گرفته بودیم آن بودکه اگر شرکت ملی جوانان به ریاست جمهوری انتقال یافته شود دیگر نیازی به تشکیل شورای ملی جوانان نیست. در حال حاضر ما منتظر نظر مجلس در این باره هستیم. ولی چنانچه که مجلس به هر دلیلی انتقال شرکت ملی جومانان به ریاست جمهوری را نپذیرد ما جهت پیگیری امور مربوط به جوانان در سطح دولت در قالب شورای ملی جوانان تعهدات خود را انجام خواهیم داد.

واژه های کلیدی: ایران | جوانان | جهانگیری | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs