طناب – سیم آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار

طناب – سیم: آموزش اهواز خوزستان شهروندخبرنگار حادثه حرکات نمایشی خودروی پژو پارس شهر اهواز

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی زمین نزدیک‌ترین فاصله اش با خورشید را پشت سر گذاشت

زمین بخشی از مدار هر سال خود را که با عنوان perihelion آشنا می‌شود و نزدیکترین فاصله را با خورشید دارد، صبح دیروز-چهارشنبه- طی کرد. 

زمین نزدیک‌ترین فاصله اش با خورشید را پشت سر گذاشت

زمین نزدیک ترین فاصله اش با خورشید را پشت سر گذاشت

عبارات مهم : اختلاف

زمین بخشی از مدار هر سال خود را که با عنوان perihelion آشنا می شود و نزدیکترین فاصله را با خورشید دارد، صبح دیروز-چهارشنبه- طی کرد.

به گزارش ایرنا از اسوشیتدپرس، در perihelion فاصله زمین تا خورشید به 147.5میلیون کیلومتر می رسد. این در حالی است که دورترین بخش مدار زمین که با عنوان aphelion آشنا می شود، 152 میلیون کیلومتر با خورشید فاصله دارد. زمین در روز 6 ماه ژوییه به aphelion می رسد.

زمین نزدیک‌ترین فاصله اش با خورشید را پشت سر گذاشت

مدار زمین به دور خورشید، یک دایره کامل نیست و شکلی کشیده دارد. البته اختلاف فاصله بین perihelion و aphelion از نظر ستاره شناسی، بسیار اندک است و تاثیری بر جَوی و زیستگاه های زمین ندارد.

خورشید منبع مهم تشعشعاتی است که به زمین می رسند، ولی با وجود اختلاف فاصله بین perihelion و aphelion میزان تابش پرتوهای خورشید به زمین در مجموع تنها 7 درصد عوض کردن می کند.

زمین بخشی از مدار هر سال خود را که با عنوان perihelion آشنا می‌شود و نزدیکترین فاصله را با خورشید دارد، صبح دیروز-چهارشنبه- طی کرد. 

ویژگی کشیدگی مدار سیارات با عنوان انحراف آشنا می شود. انحراف زمین در مقایسه با مدارهای بیضی شکل سایر سیارات ناچیز است ولی در اثر نیروی جاذبه سایر سیارات طول وقت عوض کردن می کند. به همین علت زمانبندی رسیدن زمین به perihelion و aphelion تغییرات اندکی دارد.

صرفنظر از این که زمین در کدام بخش از مدار خود باشد، در آسمان شب به شکل لکه ای کوچک و نورانی دیده خواهد شد.

واژه های کلیدی: اختلاف | خورشید | خورشید | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs